Лас Палмас превзе "Риасор" (видео)

Отборът на Лас Палмас надви с 3:1 като гост Депортиво Ла Коруня в интересен мач на "Риасор" от 32-ия кръг на испанското първенство. Лас Палмас заема 10-о място в класирането с 39 точки, докато Депортиво се намира на 13-а позиция с 37.

И четирите попадения бяха реализирани през второто полувреме. В 47-ата минута Лукас Перес се озова очи в очи с противниковия вратар и с удар отблизо изведе Депор напред в резултата. В 58-ата минута Серхио Араухо изравни, след като бе изведен в много добра позиция за отбелязване на гол и се възползва от ситуацията по най-добрия начин. Малко след това Луис Алберто напради невероятен пропуск за домакините от Галисия, като от близко разстояние заложи на силата, но не уцели вратата на Лас Палмас. В 59-ата минута току-що появилият се на терена за гостите от Канарските острови Набил Ел Зар центрира, Айтами отклони топката към връхлитащия Давид Гарсия и той я насочи в противниковата врата - 1:2. Играчите на Ла Коруня имаха своите шансове за 2:2 до края на мача, а в добавеното време Перес отблизо уцели напречната греда. Секунди по-късно гостите осъществиха бърза контраатака, при която Араухо на празна врата оформи крайния резултат и сложи точка на спора.