Тайфунът "Бен Арфа" опустоши Рен

Отборът на Ница смаза с 3:0 Рен в мач от 33-ия кръг на Лига 1, a Хатем Бен Арфа за пореден път през този сезон показа големия си талант и бе неудържим. Атакуващият халф отбеляза хеттрик и даде нова порция доказателства на селекционера на Франция Дидие Дешан, че има място при "петлите" за Евро 2016. Това бе първият случай в кариерата на играча, при който той отбелязва три гола е един мач.

Хатем откри резултата от дузпа, отсъдена за фаул на Силван Арман срещу Жан-Микаел Сери в 33-ата минута. Осем по-късно Бен Арфа завърши елегантно многоходова комбинация и отличен извеждащ пас на Венсан Козиело - 2:0. В началото на втората част полузащитникът заби последния пирон в ковчега на Рен, след като пое топката зад централната линия, нахлу в полето на съперника и със страхотен удар оформи крайното 3:0. До края на мача Ница можеше да отбележи и още голове, но Аласан Плеа и Никлас Хулт пропуснаха.

Така Ница се върна в борбата за европейските места и в момента заема четвърто място с 53 точки - на две от Лион и Монако, които са втори и трети с еднакъв актив - 55. Бен Арфа пък вече има 16 попадения от началото на шампионата. Рен от своя страна остава с 51 и е на пета позиция.