Ливърпул се развихри срещу Стоук (видео)

Ливърпул постигна убедителна победа с 4:1 в домакинството си на Стоук. Мърсисайдци доминираха през цялата среща и показаха отлична игра в атака. Алберто Морено откри резултата в осмата минута, но защитата на "червените" за пореден път се изяви и Боян Къркич изравни в 21-ата минута. Даниел Стъридж направи 2:1 след половин час игра, а влезлият на почивката Дивок Ориги се отчете с две попадения през второто полувреме.

С този успех Ливърпул изпревари Стоук и вече е с 48 точки на осмото място. Шансовете на мърсисайдци за спечелване на място в Шампионската лига от първенството изглеждат минимални, тъй като изостават с девет от четвъртия Манчестър Сити.

Юрген Клоп направи седем промени в сравнение с мача срещу Борусия (Дортмунд). След тежката контузия на Джордан Хендерсън, който няма да играе до края на сезона, и наказанието на Емре Джан той пусна Джо Алън и Кевин Стюърт. Мениджърът освен това даде почивка на някои основни играчи и даде шанс на 18-годишния Шей Оджо.

Ливърпул започна колебливо срещата, но рано успя да поведе. Още в осмата минута страхотен удар на Алберто Морено не остави шансове на вратаря на гостите. Това бе първи гол за испанския бранител от декември 2014 г. Стоук опита да отговори и Шакири бе в основата на някои добри комбинации. Именно швейцарецът центрира в 21-ата минута, а защитата на мърсисайдци остави тотално непокрит Боян Къркич, който с глава изравни. Тимът на Марк Хюз се израдва за кратко и в 27-ата минута, когато Питър Крауч прати топката в мрежата, но попадението бе отменено поради засада.

Феновете на "Анфийлд" имаха поводи за радост в 32-ата минута, тъй като младият талант Шей Оджо изработи втория гол. Той преодоля Шакири и прати топката на главата на Стъридж, а английският национал направи 2:1. Малко преди почивката Ливърпул отново можеше да допусне изравняване, но отлична изява на Симон Миньоле предотврати попадение след удар на Имбула.

На почивката Оджо, който изигра отлично първо полувреме, бе заменен от Давид Ориги. Смяната се оказа много успешна, а интригата в двубоя приключи в 50-ата минута. Тогава Ориги увеличи аванса на домикините след удар с глава. Ливърпул от време на време допускаше пролуки в отбрана, но в нападение играчите на Клоп комбинираха отлично и създаваха положения. Ориги пропусна да отбележи втория си гол в 61-ата минута след центриране на Морено, но това се случи три минути по-късно. Белгиецът опита да центрира към Стъридж, а резултатът бе красив гол. В края Крауч можеше да се разпише срещу бившия си тим, но ударът му бе отклонен от отклонен.