Валенсия сломи Севиля със спорен гол в края (видео)

Отборът на Валенсия стигна до домакинска победа с 2:1 над Севиля в битка от 32-ия кръг на Ла Лига. Даниел Парехо (41) изведе напред "прилепите", а Кевин Гамейро изравни 86-ата минута. В 92-ата Алваро Негредо донесе успеха, след като преди това Андре Гомеш беше играл с ръка.

Тимът на Пако Айестаран излезе амбициран да прекъсна серията от четири поредни загуби в първенството. За това му помагаше и експерименталният състав на Унай Емери предвид реванша в Лига Европа. През първото полувреме "бяло-черните" доминираха изцяло и създадоха няколко много добри положения за гол.

Първата чиста ситуация се откри пред Парехо в 22-ата минута, който беше изведен сам срещу Серхио Рико, но стреля в неговия крак. Родриго Морено разви по много добър начин контраигра отляво, но номер 10 не беше прецизен при удара. В 41-ата минута Парехо се реваншира с хубав гол от пряк свободен удар, след като топката рикошира в главата на защитник - 1:0. В 45-ата Санти Мина нацели близката греда с нисък изстрел, а при добавката Парехо прати топката над гредата.

Втората част започна с по-активна игра на гостите от "Рамон Санчес Писхуан". В 48-ата Фернандо Йоренте беше изпуснат, но с глава стреля над гредата при лошо излизане на Диего Алвеш. В 61-ата минута появилият се на терена Гамейро направи страхотен рейд отляво, сервира топката на Евер Банега, който предпочете шут от малък ъгъл, отразен от Алвеш.

В 83-ата капитанът на андалуския тим Хорхе Андухар - Коке не уцели вратата от непосредствена близост. В 86-ата все пак Гамейро изравни след асистенция на Михаел Крон-Дели: 1:1. В последния дъх на двубоя "Местайя" видя победен гол за своите. Парехо центрира от фал, Андре Гомеш игра с ръка, макар и прилепена до лятото, а Негредо се възползва и от шест метра вкара топката в мрежата за крайното 2:1.

Така "лос че" могат да дишат по-спокойно и по-далеч от зоната на изпадащите. Севилци на практика абдикираха от борбата за топ 4 и ще съсредоточат сили върху спечелването на Лига Европа и Купата на краля.

Снимка: "Марка".