Божинов се развихри (видео)

Българският нападател Валери Божинов изигра най-добрата си среща от началото на 2016 година за Партизан. Бившият играч на Левски вкара два гола и подаде за третия при голямата победа с 4:0 над Младост Лучани от 29-ия кръг на Суперлигата в Сърбия.

Родният нападател първо даде аванс в четвъртата минута от дузпа. Той бе безгрешен, като стреля в долния десен ъгъл. Попадението бе негово 14-то и едва второ от 11 метров наказателен удар.

Секунди преди края на първата част Божинов бе отново в прегръдките на своите съотборници. Той бе намерен отлично на задната греда от Евертон и без проблем удвои със своя 15-ия си гол в първенството.

Другият българи в състава на "гробарите" Иван Бандаловски също бе титуляр, но в 55-ата минута бе заменен от Мирослав Вуличевич.

120 секунди по-късно Божинов асистира за третото попадение на домакините. Нападателят финтира, че ще стреля от границата на наказателното поле, след което подаде с десен външен на Саша Илич. Капитанът на "черно-белите" нахлу в наказателното поле, преодоля противник и вкара за 3:0.

Божинов бе заменен в 69-ата минута от младока Душан Влахович, а четири минути по-късно Саша Илич вкара красиво попадение за 4:0. Успехът е шести поред за "гробарите", които другата седмица гостуват на Цървена звезда.

"Звездашите" пък бяха на път да запишат първо поражение в този кръг, като отстъпваха с 0:1 до 90-ата минута в гостуването си на Борац Чачак. Голмайсторът на гостите Уго Виейра обаче изравни със своя 20-и гол и удължи серията от 29 мача без поражение в този сезон.

ПАРТИЗАН - Младост Лучани 4:0

1:0 Божинов (6-дузпа)
2:0 Божинов (45)