Макси Лопес повали Аталанта

Торино постигна втора поредна победа, след като надигра Аталанта на своя стадион в мач от 32-ия кръг на калчото. "Биковете" победиха с 2:1 след голове на Бруно Перес (35) и Макси Лопес (46). Единственото попадение за гостите падна в 83-ата минута, а него автор бе Лука Чигарини.

Бразилският бранител Перес даде аванс на домакините в 35-ата минута, когато бе изведен от Акуа. 20 секунди след началото на второто полувреме Лопес също попадна в прегръдките на своите съотборници. Аржентинецът майсторски преодоля Стендардо, след което технично прехвърли Спортиело. Това бе негов четвърти гол в тази кампания.

Седем минути преди края Чигарини от фаул намали, а в последните секунди Мартен де Роон бе изгонен от гостите. Холандецът получи втори жълт картон и така гостите прекъснаха серията си от две поредни победи, докато Торо след победата над Интер с 2:1 записа втори успех и вече има 39 точки. Аталанта пък остана с 36 на 15-то място.