Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Ювентус с шампионски обрат на "Сан Сиро" (видео + галерия)

Шампионът Ювентус направи поредна крачка към петата поред титла, след като победи като гост с 2:1 Милан в голямото дерби от 32-ия кръг на Серия "А". Очакванията за зрелищен сблъсък, независимо от моментното лошо състояние на "росонерите", се оправдаха напълно.

Домакините откриха в 18-ата минута чрез защитника Алекс в 18-ата минута, след като засече с глава топката след ъглов удар, изпълнен от Марио Балотели. Само десет минути по-късно Ювентус изравни чрез Марио Манджукич. Пълният обрат стана факт в 65-ата, когато Пол Погба се разписа след ъглов удар.

Огромна заслуга за успеха на Юве за пореден път имаше вратарят Джанлуиджи Буфон, който направи няколко впечатляващи спасявания, като най-яркото беше спряната на голлинията бомба на Балотели от пряк свободен удар в 14-ата минута.

Милан - Ювентус

Гостите от Торино започнаха по-активно и упражниха сериозен натиск в началото на двубоя. Във втората минута носът на нападателя Марио Манджукич пострада след въздушен двубой с Алекс и се наложи играта да бъде спряна, докато му бъде оказана първа помощ. Постепенно Милан изравни играта и на свой ред пое инициативата.

В 14-ата минута "росонерите" имаха страхотен шанс да открият след удар от фаул на Балотели, но Буфон спря топката на голлинията. Три минута по-късно Супер Марио стреля отдясно на вратата, но топката излезе в ъглов удар от тялото на Алекс Сандро. Тъмнокожият нападател центрира в наказателното поле, където над всички беше защитникът Алекс, който откри за Милан и прати трибуните в екстаз.

Голът стресна гостите и играта се пренесе в половината на Милан. В 22-ата минута и вратарят на Милан Донарума трябваше да показва класа, а постепенно наказателното поле пред него заприлича на стрелбище. Удари в посока на вратата нанесоха Асамоа и Маркизио. В 28-ата минута равенството беше възстановено от Марио Манджукич, който беше изведен сам пред вратата от партньора си в атака Алваро Мората, който насочи топката към него с глава, след като тя беше вкарана в игра от вратаря Буфон.
В 35-ата минута играта отново беше прекъсната за кратко заради нови проблеми с носа на хърватския нападател. В 36-ата минута Милан получи пряк свободен удар на около 30 метра от вратата, но Марио Балотели прати топката далеч над вратата.

Малко по-късно Карлос Бака падна в наказателното поле след съприкосновение с Маркизио, но дузпа не беше посочена от рефера Даниеле Орсато. В 45-ата минута нападателят на Ювентус Алваро Мората беше пожален от Орсато, след като извърши грубо нарушение срещу Юрай Куцка. Така двата тима се оттеглиха на почивка при 1:1 и оставиха развръзката за второто полувреме.

То започна със сериозен натиск от страна на домакините. В 51-ата минута напречната греда спаси мрежата на Ювентус след удар на Бака. При добавката Марио Балотели игра с ръка и получи жълт картон. Нападателят си изкара яростта на топката в 53-ата, когато стреля много силно от около 25 метра, но неточно. В 59-ата минута и Милан беше спасен от напречната греда след отлично изпълнен пряк свободен удар на Пол Погба. Две минути по-късно французинът получи нова възможност да обстрелва вратата на Донарума, но този път ударът му не се получи.
В 65-ата минута Погба записа името си сред голмайсторите, след като се разписа отблизо при изпълнение на ъглов удар. Попадението на французина обаче беше малко дискусионно, тъй като той си освободи пространство за стрелба, като избута Абате с ръце. "Росонерите" не се предадоха, но силите им попривършиха и гостите спокойно контролираха мача.  Най-интересното положение беше в добавеното време, когато резервата Кевин-Принс Боатенг отправи хубав удар от воле.

Така Ювентус събра 76 точки и се откъсна на девет от втория Наполи, който в неделя приема Верона.