Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

Атлетико с обрат в Барселона, Торес е в стихията си

Отборът на Атлетико Мадрид стигна до победа с 3:1 като гост на Еспаньол в среща от 32-ия кръг на испанското първенство. Домакините поведоха след попадение на Папе Диоп (28), но голове на Фернандо Торес (35), Антоан Гризман (58) и Коке (89) внесоха три точки в актива на "дюшекчиите", с които те отново си върнаха второто място. Ел Ниньо изигра много силен мач и показа, че се намери в страхотна форма. За жалост на феновете на мадридчани обаче Фернандо няма да играе в реванша с Барселона.

Диего Симеоне излезе с трима нападатели: Антоан Гризман, Фернандо Торес и Яник Ферейра Караско. Константин Гълка разчиташе на схема с петима бранители.

Срещата започна спокойно и без дръзки набези към някоя от вратите. В 17-ата минута Торес се измъкна от Алваро Гонсалес и Енцо Роко и от малък ъгъл удари греда. Пет минути по-късно Пау Лопес изби изстрел на Ферейра Караско. При следващата акция Ян Облак се отличи със спасяване след шут на Жерард Морено.

В 28-ата каталунците откриха резултата при изпълнение на корнер. Чоло Симеоне не можеше да повярва как Папе Диоп беше оставен сам на първа греда и реализира. Много бързо дойде отговорът на Ел Ниньо. "Деветката" на "червено-белите" изравни, след като овладя на гърди при пас на Коке и матира стража - 1:1. Гризман напомни за себе си в 41-ата минута след неточен удар с глава след подаване на Коке.

Втората част стартира равностойно и това предполагаше, че ще има трудности за гостите от "Висенте Калдерон" да отмъкнат трите точки. В 58-ата минута Гризман реализира 20-ия си гол след много точен удар ниско по диагонала. Пасът отново дойде от крака на Коке, който хитро изведе нахлуващия в наказателното поле френски стрелец. Атаката започна от Аугусто Фернандес, Торес запази топката с гръб към вратата и потърси Коке, който на практика създаде головото положение.

След попадението Симеоне извади Караско и Гризман, включвайки в игра Анхел Корея и по-дефанзивния Томас Тейе. В 70-ата Торес, на когото днес почти всичко му се получаваше, много технично копна над вратаря и мъничко не му достигна да порази мрежата. Минута по-късно Пау Лопес спаси след удар на Коке, предизвикан от лошо изчистване на Енцо Роко. В 81-ата Анхел Корея пропусна да реши всичко. Пет минути по-късно Облак много добре разгада намеренията на Жерард Морено и запази преднината на "рохибланкос". В 89-ата Торес качи топката на главата на Коке, който вкара с удар на първа греда за 1:3. Нападателят на Атлетико се освободи на фланга и центрира безупречно към устремения Коке.

В сряда вечер "Висенте Калдерон" ще очаква знаменита вечер в 1/4-финалния сблъсък от Шампионската лига срещу Барселона.

Снимки: Getty Images/Guliver