Саутхамптън побутна Бенитес и Нюкасъл към Чемпиъншип

Саутхамптън спечели с 3:1 домакинството си на Нюкасъл и остави "свраките" в незавидна позиция на 19-ото място в класирането. Отборът на Роналд Куман игра отлично за около час и трите гола бяха най-малкото, с което гостите се разминаха. Още на почивката Саутхамптън водеше с 2:0 след попадения на Шейн Лонг в 4-ата минута и Грациано Пеле в 38-ата.

В началото на второто полувреме домакините увеличиха аванса си след поредното неразбирателство в защитата на съперника, а автор на попадението бе Уаняма. Андрос Таунзенд вкара почетен гол за тима на Рафаел Бенитес в 65-ата минута след мощен шут, който не остави шансове на Форстър.

Това е трета загуба от четири мача, след като Бенитес пое тима. Нюкасъл, който записа девета поредна загуба като гост във Висшата лига, има актив от 25 точки и е на шест от 17-ия Норич. Саутхамптън пък се доближи на четири от четвъртия Манчестър Сити, който играе по-късно днес.

Най-разочаровани от резултата бяха феновете на "свраките", които пропътуваха повече от 500 километра, за да видят поредната разочароваща продукция от своя отбор. Тимът има шест мача, в които да запази мястото си в елита. Четири от тези срещи са домакински и спасението е възможно, но дори най-верните привърженици на тима са сериозно притеснени.

За да се спаси, Нюкасъл трябва да направи значителни подобрения в защита, след като допусна шест гола в последните си два мача. За първия гол днес Лонг развинти цялата отбрана, при втория Янмаат се подхлъзна и се контузи, а при третия защитата отново не успя да се ориентира.

Саутхемптън пък видя завръщането на Джей Родригес на терена. Английският нападател влезе като резерва шест минути преди края, като игра за първи път от октомври.