Марица би ЦСКА в полуфинал №1 (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Волейболният отбор на Марица (Пловдив) направи успешен старт в полуфиналната си серия в женската НВЛ. Настоящите шампионки надиграха като гости ЦСКА с 3:0 (25:20, 25:15, 25:13) след 63 минути игра в зала "Васил Симов" и вече са само на една победа от финала.
ЦСКА - Марица
От групата на Марица по здравословни причини отсъства либерото Ивелина Монова. Нейното място сред 14-те на наставника Иван Петков бе заето от младата надежда Добрина Христоскова. Първият гейм започна много оспорвано. До 16:16 имаше няколко обрата в резултата въпреки отличната игра на Таня Събкова. След няколко отлични прояви и на Милена Димова, Марица успя да дръпне напред и да наложи превес за крайното 25:20. Във втората част пловдивчанки поеха контрол до първото техническо прекъсване и не го изпуснаха докрай. Радосвета Тенева увенча силната си игра в гейма с успешна атака за крайното 25:15. ЦСКА поведе с 4:1 в третия гейм, но оттук нататък шампионките наложиха тотална доминация на терена. Влязлата като резерва Силвана Чаушева приключи нещата с два поредни аса, оформяйки категоричното 25:13 и 3:0.
Най-резултатна в срещата стана капитанката на ЦСКА Симона Димитрова с 15 точки (1 блок, 54% ефективност в атака и 48% перфектно посрещане). Най-полезна за Марица пък бе Таня Събкова с 14 точки (3 блока, 2 аса, 69% ефективност в атака и 25% перфектно посрещане), а Ради Тенева добави 11 точки (4 блока, 39% ефективност в атака и 7% перфектно посрещане) за победата.
Вторият мач от серията, която се играе до 2 победи от 3 срещи, е в понеделник (11 април) от 18,00 часа в залата на Пловдивския университет.

ЦСКА - МАРИЦА (ПЛОВДИВ) 0:3 (20:25, 15:25, 13:25)
ЦСКА: Полина Нейкова 6, Ралина Дошкова 10, Симона Димитрова 15, Мартина Хикова 1, Ивета Станчулова 4, Анна Виткова 3 - Славена Никова-либеро (Натали Петрова 2, Мадлен Рашева)
Старши-треньор: Юлия Иванова
МАРИЦА: Юлия Богмацер 2, Радосвета Тенева 11, Ани Радичева 5, Таня Събкова 14, Виктория Григорова 6, Милена Димова 7 - Жана Тодорова-либеро (Силвия Андреева, Силвана Чаушева 3)
Старши-треньор: Иван Петков.

Статистика: Владимир Каракашков, volleyballbg.com