Очаквайте: Турнир на талантите U14: Зона Пловдив - Зона Благоевград

Добри Димитров и Перуджа на полуфинал в Италия след драма в 5-ия мач срещу Верона (ВИДЕО + СНИМКИ)

Българският волейболист Добромир Димитров и съотборниците ми от Сър Сейфти (Перуджа) се класираха на полуфиналите в италианската Суперлига. Успехът за възпитаниците на Слободан Ковач дойде изключително драматично в 1/4-финал №5, в който Перуджа победи като гост Калцедония във Верона с 3:2 (25:20, 26:24, 18:25, 23:25, 17:15) пред 5124 зрители в “Пала Олимпия”.

Така Перуджа спечели серията с 3-2 победи и на полуфиналите ще срещне победителя от редовния сезон Кучине Лубе Банка Марке (Чивитанова).

Верона и Перуджа изиграха един от най-интересните двубои в италианската Суперлига от началото на сезона. Александър Атанасийевич и съотборниците му от Перуджа поведоха с 2:0 гейма. Волейболистите на Верона успяха да измъкнат убедително третата част с 25:18. Перуджа дръпна в 4-ия гейм с 19:14. Момчетата на Андрае Джани забиха 5 поредни точки и изравниха при 19:19. Равенството се запази до 21:21. Калцедония поведе с 2 точки при 23:21 и успя да затвори гейма при 25:23 и да изравни резултата до 2:2 гейма.

Тейлър Сандър и компания стартираха отлично тайбрека и поведоха със 7:4. Гостите от Перуджа обаче изравниха при 7:7. Верона пак поведе с 2 точки при 10:8, но Перуджа изравни при 11:11. Възпитаниците на Андреа Джани стигнаха първи до мачбол при 14:13, но гостите изравниха - 14:14. Верона стигна до втори мачбол при 15:14, но Еманеле Бирарели бързо изравни до 15:15. Нова мощна атака на Бирарели в центъра изведе Перуджа до мачбол №1 при 16:15. При последвалото разиграване Тейлър Сандър трябваше да атакува срещу тройна блокада и точно Александър Атанасийевич блокира американеца - 17:15 за Перуджа в тейбрека, 3:2 гейма в мача и 3:2 победи в 1/4-финалната серия.

Добромир Димитров влезе като резерва в 3-ата част за Перуджа и записа 1 точка.

Александър Атанасийевич стана най-резултатен за Перуджа с 23 точки (1 ас, 1 блок, 48% ефективност в атка), а Аарън Ръсел добави още 17 точки за успеха на Сър Сейфти. Денис Калиберда се отчете с 10 точки.

Урош Ковачевич бе най-резултатен в мача с 24 точки (1 ас, 2 блока, 50% ефективност в атака, 19% перфектно и 22% позитивно посрещане). Саша Старович се отличи с 19 точки (2 блока, 55% ефективност в атака), а Тейлър Сандър добави 18 точки (1 ас, 4 блока, 38% ефективност в атака, 32% перфектно и 48% позитивно посрещане).

КАЛЦЕДОНИЯ (ВЕРОНА) - СЪР СЕЙФТИ КОНАД (ПЕРУДЖА) 2:3 (20:25, 24:26, 25:18, 25:23, 15:17)
ВЕРОНА: Микеле Баранович 1, Саша Старович 19, Урош Ковачевич 24, Тейлър Сандър 18, Ейдън Зингел 9, Симоне Анцани 3 - Никола Пезерези-либеро (Франсоа Лека, Лука Спирито 2, Джакомо Белей)
Старши-треньор: Андреа Джани
ПЕРУДЖА: Лучано Де Чеко 2, Александър Атанасийевич 23, Аарън Ръсел 17, Денис Калиберда 10, Симоне Бути 7, Емануеле Бирарели 8 - Андреа Джови-либеро (Кристиан Фром 2, ДОБРОМИР ДИМИТРОВ 1, Йоргос Цумакас 2, Алберто Елиа 1, Фабио Фанули)
Старши-треньор: Слободан Ковач.