Христо Николов с 16 точки при загуба на Стал Остров, победа за тима на Илиан Евтимов

Отборът на Стал Остров, с българина Христо Николов в състава си, загуби като гост от Асеко Гдиня с 68:89 (26:22, 20:18, 16:21, 6:28) точки в отложен двубой от 22-ия кръг на мъжкото баскетболно първенство на Полша.

Николов изигра добър мач и завърши с 16 точки, 2 борби и 3 отнети топки за 26:14 минути като титуляр.

Във временното класиране Стал Остров е на 12-о място с 11 победи и 16 загуби.

Елан Шалон, където играе Илиан Евтимов, разгроми като гост Льо Авър с 95:70 (14:22, 23:17, 20:13, 38:18) точки в отложен мач от 26-ия кръг на френското първенство по баскетбол за мъже.

Българинът с френски паспорт Евтимов завърши с 3 точки, 4 борби, 2 асистенции и 1 отнета топка за 15 минути като резерва.

Елан Шалон заема осмо място в класирането със 17 победи и 10 загуби.