Десетима от Атлетико не издържаха срещу Барса, но интригата остава (видео)

Барселона победи с 2:1 Атлетико Мадрид като домакин на "Камп Ноу" в първа 1/4-финална среща от Шампионската лига. Фернандо Торес даде аванс на гостите от испанската столица в резултата в 25-ата минута, но само 10 минути по-късно по наивен начин остави съотборниците си с 10 души на терена, тъй като получи червен картон, който бе оспорван от Атлети. През второто полувреме гостите бяха подложени на невероятен натиск и каталунците стигнаха до две попадения. Техен автор бе уругваецът Луис Суарес (62, 74), който обаче между първия и втория гол може би трябваше да бъде изгонен за неспортсменска проява срещу противников играч.

Лионел Меси имаше две добри възможности да изведе каталунците напред в резултата в началните минути. В първата ситуация обаче ударът на аржентинеца по земя излезе в аут, а във втората волето му не се получи и топката профуча доста встрани от вратата на Ян Облак. В 19-ата минута домакините пропиляха чудесен шанс за 1:0. Даниел Алвеш центрира отлично отдясно, но Неймар с глава стреля над целта.

Гостите не изглеждаха особено опасни в атака, но показаха невероятна ефективност, превръщайки в гол още първия си голям шанс. В 25-ата минута опитният нападател Фернандо Торес се измъкна отлично от отбраната на "лос кулес" и с удар по земя преодоля Марк-Андре тер Стеген, като топката мина между краката на германския страж - 0:1.

Малко след попадението домакините имаха претенции, че футболист на Атлетико е играл с ръка в наказателното поле на "дюшекчиите", но съдийски сигнал не последва. В 31-ата минута пък гостите пропуснаха да вкарат втори гол. Антоан Гризман отправи коварен изстрел към долния ляв ъгъл на Тер Стеген, но вратарят реагира блестящо и с една ръка изби топката.

В 35-ата минута тимът на Диего Симеоне трябваше да понесе тежък удар. Столичани останаха с 10 души на терена, след като героят дотук за тима Фернандо Торес получи втори жълт, съответно червен картон. Торес извърши ненужно нарушение срещу Серхио Бускетс и реферът Феликс Брих прецени, че трябва да покаже пътя към съблекалните на 32-годишния нападател.

Второто полувреме започна с опасна атака отляво на Атлетико, при която футболист на гостите отправи удар с глава, но на пътя на топката застана Хавиер Масчерано. Малко след това "дюшекчиите" отново застрашиха вратата на Барса, но Гризман се размина с топката, а в 49-ата минута Меси бе много близо до изключително красиво попадение. Аржентинецът овладя топката на гърди в наказателното поле на Атлети след хубав пас на Неймар и направи задна ножица, но топката мина на сантиметри встрани от вратата.

Последваха тежки минути за играчите на Атлетико, които бяха подложени на много сериозен натиск. Неймар показа техниката си и с фалцов удар уцели напречната греда в 51-ата минута, а почти веднага след това се стигна до разбъркване пред Ян Облак, при което играч на Атлетико успя в последния момент с решаваща намеса да попречи на футболист на Барса да изравни резултата. В 55-ата минута отново Неймар застраши противниковата врата, но след удара му с глава топката попадна в обятията на Облак. Атаките на Барса не спираха и в 61-ата минута "лос кулес" отново бяха много близо до изравнителния гол, но Неймар пак нямаше късмет. Бразилецът стреля опасно от далечно разстояние, но отново не му достигна съвсем малко точност.

Натискът на Барселона обаче бе толкова сериозен, че в крайна сметка защитата на Атлетико не издържа. В 62-ата минута Даниел Алвеш центрира меко отдясно, Жорди Алба опита удар от воле, който не се получи, но топката попадна право в изпуснатия от отбраната на гостите Луис Суарес и уругваецът на празна врата изравни резултата - 1:1.

Малко след това Суарес удари неспортсменски Фелипе Луиш, но бе пожален от съдията и получи само жълт картон.

В 74-ата минута именно Суарес се превърна в големия герой за Барса тази вечер. Уругваецът заби топката с глава в мрежата зад Облак след прекрасна асистенция на Дани Алвеш и тимът на Луис Енрике направи пълен обрат в резултата - 2:1.

В заключителните минути Атлетико успя да опази вратата си от ново попадение и запази шансове да елиминира каталунците в реванша на "Висенте Калдерон" на 13 април.