Стаматова продължава във втория кръг на турнир в Гърция

Българката Юлия Стаматова се класира за втория кръг на турнира по тенис на твърди кортове в Ираклион (Гърция) с награден фонд 10 хиляди долара.

Поставената под номер 5 Стаматова победи трудно на старта молдовката Анастасия Вдовенко със 7:6(7), 4:6, 7:6(5) след 3:20 часа игра.

22-годишната левичарка направи обрат в тайбрека на първия сет от 1:4 точки, а във втората част допусна единствен пробив в десетия гейм и Вдовенко изравни резултата.

В решаващата трета част българката пропиля аванс от 5:3 гейма, но в последвалия тайбрек отново направи обрат от 1:4 точки, за да триумфира.

Така тя заработи 1 точка за световната ранглиста и 196 долара, а за място на четвъртфиналите тя ще се изправи срещу квалификантката Кристина Смит (САЩ).