"Биковете" намушкаха фатално Интер (видео)

Интер не се възползва от грешната стъпка на Фиорентина по-рано днес и пропусна да се изкачи на 4-ото място в Серия "А". Отборът на Роберто Манчини отстъпи с 1:2 на Торино и регистрира 4-а домакинска загуба през сезона. Всичко вървеше като по ноти за "нерадзурите" и на почивката те се оттеглиха с гол аванс след точен изстрел на Мауро Икарди. През второто полувреме обаче защитниците Жоао Миранда и Юто Нагатомо получиха червени картони, а Кристиан Молинаро и Андреа Белоти обърнаха резултата в полза на "биковете", които за втори пореден път триумфираха на "Джузепе Меаца".
Торо беше в серия от 5 мача без победа, а в 17-ата минута точно изпълнена дузпа от Икарди постави в сложна ситуация тима на Джампиеро Внтура. "Нерадзурите" съхраниха преднината си до почивката, но след нея допуснаха пълен обрат. Продължителна атака на гостите завърши с пробив в наказателното поле на Молинаро, който направи двойно подаване с Макси Лопес и се разписа за 1:1 в 55-ата минута.
Това беше първи гол за Молинаро от 2 години, а малко преди него Белоти направи сериозен пропуск след чудесен извеждащ пас на Чезаре Бово. В 57-ата минута Миранда, който вече имаше жълт картон, извърши ненужно нарушение в центъра срещу Белоти и беше изгонен. С човек по-малко Интер можеше отново да поведе, но Даниеле Падели изби удар с глава на Родриго Паласио.
В 72-ата минута Нагатомо фаулира влизащия на скорост в наказателното поле Белоти и получи директен червен картон, оставяйки домакините с 9 футболисти, а потърпевшият преодолоя Самир Ханданович от бялата точка и донесе победата на Торино. Тя можеше да е и по-убедителна, но в добавеното време гредата спаси "синьо-черните" от трето попадение във вратата им.