Севиля се прости с мечтите за ШЛ (видео)

Севиля загуби изненадващо с 1:2 у дома от Реал Сосиедад и до голяма степен се прости с надеждите си за класиране в Шампионската лига през първенството. Актуалният носител на трофея в Лига Европа все пак има шанс да спечели отново купата и квота за най-престижния клубен турнир, като в първи мач от четвъртфиналите на 7 април среща друг баски тим - Атлетик Билбао.

Севиля стартира двубоя с 9 точки изоставане от четвъртия Виляреал, но получи два гола след центрирания, като Маркел Бергара се разписа с глава още във втората минута, а Гжегож Криховяк си отбеляза автогол в 35-ата. Кевин Гамейро върна един гол от дузпа в 51-та минута, а гостите остана с човек по-малко в 68-ата след червен картон на Бергара, но Севиля не успя да изравни и разочарова феновете на "Рамон Санчес Писхуан".

Андалусийци са на шеста позиция с 48 точки. Реал Сосиедад пък вече е далеч от изпадащите в Примера дивисион. Баските са на десето място с актив от 38 точки, а първият под чертата Хетафе е с 28.