Ман Юнайтед продължава да мечтае за ШЛ след гол №1000 (видео)

Отборът на Манчестър Юнайтед се изкачи на петото място в класирането на Висшата лига и продължи да поддържа разликата с градския си съперник Манчестър Сити само на една точка в битката за топ 4 след победа с минималното 1:0 над Евертън. Антони Марсиал отбеляза юбилеен гол №1000 за "червените дяволи" в историята на Висшата лига след 54 минути игра на "Олд Трафорд", което в крайна сметка се оказа достатъчно за възпитаниците на Луис ван Гаал да вземат трите точки в мача. Успехът е четвърти в последните пет срещи от английския шампионат за 20-кратните първенци и с него манчестърци продължават да мечтаят за класиране в най-престижния европейски клубен турнир - Шампионската лига.

Преди началото на срещата легендата на Манчестър Юнайтед сър Боби Чарлтън бе удостоен с честта централната трибуна на "Олд Трафорд" да носи неговото име. 78-годишният някогашен полузащитник на "червените дяволи" трудно сдържаше емоциите си от този жест на признателност към него.

Въпреки това празнично начало първата част на терена не предложи нищо интересно. За 10-и път от началото на сезона Манчестър Юнайтед завърши първото полувреме в домакински мач от Висшата лига при резултат 0:0. В допълнение на това към нито една от двете врати не бе отправен нито един точен изстрел и по този начин Давид де Хеа и Жоел Роблес бяха странични наблюдатели на случващото се на терена.

Все пак в началото на втората част домакините вдигнаха темпото и още в 54-ата минута стигнаха до попадение и то след доста красива своя атака. Дейли Блинд изведе с брилянтен пас от защита Хуан Мата на дясното крило. Испанецът овладя технично и подаде към Маркъс Рашфорд, който пък пусна с пета към резервата Тимъти Фосу-Менса. Младокът центрира незабавно към далечната греда, където Антони Марсиал се възползва от грешка на Шеймъс Коулмън и на празна врата отбеляза осмия си гол във Висшата лига за сезона.

Само две минути след като получиха гол в своята врата "карамелите" имаха възможност да изравнят. Фил Ягиелка бе оставен напълно непокрит в наказателното поле след центриране от корнер, но ударът му с глава срещна гредата зад Давид де Хеа. Испанският страж на "червените дяволи" не се размина и без дежурните си ключови спасявания, с които запази аванса на своя отбор. Най-важното от тях дойде в 82-ата минута, когато той спаси тима си от сигурен гол. Отново Ягиелка бе оставен да стреля необезпокояван от 7-8 метра в наказателното поле на домакините след изпълнение на корнер, но Де Хеа отрази удара му.

По този начин домакините удържаха минималния си аванс и стигнаха до победа с 1:0, което е крайният резултат от всички последни четири двубоя на "червените дяволи" във Висшата лига, като в три от тях момчетата на Луис ван Гаал излизаха като победители. С трите точки те се доближиха отново на една зад Манчестър Сити (53 срещу 54 в актива на "гражданите") и в същото време изпревариха Уест Хам за петото място в класирането. Евертън пък остава на 12-о място в класирането с 38 точки, като за отбора на Роберто Мартинес днешното поражение бе четвърто в последните пет срещи.