Милан пак се дъни след феноменален гол и трепери за Европа (Видео)

Отборът на Милан продължава да се дъни в Серия "А", като вече рискува шестата позиция в първенството. "Росонерите" загубиха с 1:2 гостуването си на Аталанта от 31-ия кръг, като до 44-ата минута водеха в резултата с гол на Луис Адриано от дузпа още в четвъртата минута. Феноменален гол на Маурисио Пинийя в 44-ата минута със задна ножица и попадение на Алехандро Гомес прекърши "червено-черните", които вече месец нямат победа в първенството.

Играчите на Синиша Михайлович вече четири поредни мача са без успех, като в тях спечелиха само две точки и бъдещето на сръбския специалист е под въпрос.

Миланският гранд остана на шесто място с 49 точки, но Сасуоло е само на точка зад тях с 48.
Бергамаските пък след 14 поредни мача без победа в калчото записаха втори пореден успех и вече дишат по-спокойно в борбата за оцеляване с 36 точки.

Аталанта  - Милан 2:1 Двубоят в Бергамо започна с едноминутно мълчание в памет на легендата на Милан Чезаре Малдини, който тази нощ напусна този свят на 84 години.

Синиша Михайлович заложи на 4-4-2, като Карлос Бака и Луис Адриано водеха атаката, докато Еди Рея пусна техничните Алесандро Диаманти, Алехандро Гомес и Маурисио Пинийя напред. Именно това трио развали още повече този тъжен ден за всички миланисти. Първият правеше каквото си иска със защитата и бе избран за играч на мача, вторият вкара победното попадение, а чилиецът с феноменален гол изравни.

Аталанта  - Милан 2:1 Мачът започна добре за гостите, които след няколко минута вече водеха. Гуилелмо Стендардо игра с ръка в наказателното поле и съдията посочи бялата точка. Зад топката застана Адриано, който бе точен и вкара своя четвърти гол в първенството.

Аталанта  - Милан 2:1 Веднага след това Пинийя с глава пропусна да изравни, а след това се стигна до 44-ата минута, когато Аталанта стигна до изравняване. Чилийският голмайстор бе точен с виртуозно изпълнение на задна ножица и прати топката в горния десен ъгъл на Джанлуиджи Донарума. Голът бе негов пети и общо 11-и за "нерадзурите" в калчото.

Марио Балотели замени Адриано в 58-ата минута, но четири минути след това Гомес вкара за 2:1. Последваха възможности за Балотели, и Джереми Менес. Удар на първия бе спасен от фаул, а Чигарини изби изстрел на втория от голлинията. Това бяха единствените положения за гостите и Милан записа осма загуба.