Три греди и пропусната дузпа спряха Атлетик Билбао

Отборът на Атлетик Билбао допусна грешна стъпка у дома, правейки 1:1 с опашкаря Гранада в среща от 31-ия кръг на испанското първенство. Иниго Лекуе откри резултата в 28-ата минута, а Адалберто Пеняранда (77) изравни. Баските нацелиха греди цели три пъти, като в единия случай Ариц Адурис не беше достатъчно прецизен от дузпа.

В петата минута Ернесто Валверде трябваше да направи принудителна смяна, изваждайки Сабин Мерино. Появилият се в игра Иниго Лекуе беше сред най-добрите на терена. В 28-ата левият бек, играещ днес като ляво крило, отбеляза красив гол. След изпълнение на аут Адурис взе високата топка, Лекуе, преодоля технично Жан-Силвен Бабин и реализира с удар от въздуха.

Преди това между 10-ата и 11-ата минути Адалберто Пеняранда имаше две възможности пред Горка Ираисос. В 30-ата баските пропиляха двоен шанс: Адурис стреля, ударът му беше блокиран с искане за дузпа, а при добавката 35-годишният нападател нацели греда. В 44-ата съдията Веласко Карбайо назначи дузпа за "лъвовете", но Адурис пак тресна гредата.

Юсеф Ел Араби имаше първи шанс след почивката, ала насочи прекалено високо с глава. В 56-ата Дмитри Фулкие стреля от добра позиция и топката излезе в корнер. В 77-ата гостите от "Лос Карменес" успяха да изравнят след грешка в защитата на домакините. Пеняранда беше оставен сам в наказателното поле и стреля по диагонала - 1:1.

В 83-ата появилият се след дълго лечение на контузия Иняки Уилиямс пропиля страхотен голов шанс, след като от два метра топката срещна близката греда. В 90-ата андалусците дори можеха да се поздравят с победа, но Ираисос улови след изстрел на Ел Араби.

Атлетик е на седма позиция, а Гранада е 10 места по-надолу.

Снимки: El Correo