Ювентус не сбърка срещу Емполи и е с 6 точки пред Наполи (видео)

Шампионът и лидер в класирането на Серия "А" Ювентус записа минимална, но очаквана победа у дома с 1:0 срещу Емполи в мач от 31-ия кръг на италианското първенство. Попадението реализира Марио Манджукич минута преди края на първата част.

В 14-ата минута Емполи пропиля златен шанс да изненада съперника си и да поведе в резултата. Рикардо Сапонара получи възможност да стреля от съвсем близко разстояние, но вместо да скъса мрежата зад Джанлуиджи Буфон, стреля над вратата.

Отговорът на "бианконерите" не закъсня и в 16-ата минута Марио Манджукич направи голям пропуск. Хърватският нападател получи топката в наказателното поле на гостите, но стреля в обсега на стража Лукаш Скорупски, който спаси.

В 22-ата минута Алваро Мората с великолепен шут удари греда, а две минути по-късно Буфон спаси удар на Мануел Пучарели от около 25 метра разстояние.

В 45-ата минута Манджукич изведе "Старата госпожа" напред в резултата. Пол Погба центрира и хърватинът изпрати с глава топката във вратата на Скорупски.

Шест минути след паузата Мората можеше да направи резултата 2:0, но отблизо и от малък ъгъл не успя да преодолее Скорупски, който се намеси качествено.

В добавеното време Скорупски направи тройно спасяване, след като първо изби удар на Мората, при добавката отрази удар на резервата Квадво Асамоа, който бе длъжен да реализира, а секунди по-късно Симоне Дзадза отправи акробатичен удар от въздуха, но полският страж не бе затруднен.

Буквално в последните секунди Скорупски отново отрази удар на Дзадза, но въпреки че не отбелязаха втори гол, играчите на Масимилиано Алегри прибавиха нови три точки към актива си и в момента са със 73. С 6 по-малко е вторият Наполи, който в неделя гостува на Удинезе. Емполи заема 11-а позиция с 36 точки.