Долапчиев спаси Спартак в Плевен

Спартак (Плевен) и гостуващият му Созопол си вкараха по един гол в среща от от 22-ия кръг на "Б" група. Този развой утежни още повече положението на домакините. Те повече владееха топката, но опасностите бяха пред тяхната врата.

Първото положение бе пред вратата на гостите. В 12-ата минута Димо Атанасов стреля от фаул, созополският страж Мартин Теменлиев не успя да хване топката, но Богомил Дяков не се възползва, насочвайки я на метър пред голлинията над вратата. В 42-ата минута Емануел Манев овладя пред наказателното поле и технично прехвърли плевенския вратар Димитър Пантев за 0:1.

След почиката плевенският тим натисна, но действията му бяха хаотични. Все пак в 69-ата минута Григор Долапчиев изравни с глава след пас на Димо Атанасов. От тук до края Спартак бързаше за втори гол, но организираният му съперник използваше всяка възможност за контраатака в разредената защита. Така на три пъти те пропиляха отлични възможности на метър, два пред голлинията на плевенчани.