Валенсия получи шамари и без Гари Невил (видео)

Отборът на Лас Палмас обърна Валенсия и спечели с 2:1 мача от 31-ия кръг на Ла Лига, игран на стадион "Гран Канария". Родриго Морено вкара щастлив гол за "лос че" в третата минута, но Жонатан Виера (50 - дузпа) и автогол на Шкодран Мустафи (63) поднесоха ново разочарование за феновете "бяло-черните". Така новият наставник Пако Айестаран, заменил Гари Невил, дебютира с горчиво поражение.

В третата минута вратарят на "жълтите" Хави Варас допусна фрапантна грешка и подари попадение за "прилепите". Айтами върна назад към стража, който не можа да изчисти добре и Родриго Морено отблизо реализира - 0:1. Вилиан Жозе отговори с изстрел извън целта в осмата минута. Роке Меса също шутира неточно в 22-ата. В средата на полувремето Пако Алкасер излизаше сам срещу вратаря, но страничният рефер сбърка и вдигна флага за засада. В 39-ата Набил Ел Зар падна в наказателното поле, но реферът прецени, че няма дузпа.

Втората част започна с дузпа за канарския тим. Хави Фуего спъна Тана Домингес и Жонатан Виера реализира от бялата точка, като Диего Алвеш беше много близо от това да избие с крак. В 52-ата Хави Варас се отличи със страхотно спасяване след прекрасен удар на Пабло Пиати. В 59-ата стражът на "прилепите" направи тройно спасяване, отчайваки един по един Вилиан Жозе, Момо Фигероа и Тана.

В 63-ата бразилският вратар беше безпомощен да запази мрежата си, след като Шкодран Мустафи си отбеляза автогол. Адерлан Сантос изрита топката точно в съотборника си и топката премина голлинията - 2:1 за островитяните. В 76-ата Пако Алкасер изпусна хубава възможност след асистенция на Гилерме Сикейра. При ответната акция Алвеш се справи майсторски след удар на Серхио Араухо.

Снимки: "Марка"