10 от Уест Хам изпуснаха победата срещу Палас, нов шедьовър на Пайе (видео)

Тимът на Уест Хам не успя да победи Кристъл Палас в лондонското дерби на "Болейн Граунд" и двата отбора завършиха наравно 2:2. Основна причина за изпуснатата победа домакините определено ще видят в решението на рефера Марк Клатънбърг да изгони Шейку Кояте с директен червен картон в 68-ата минута на срещата. Преди това "чуковете" водеха в резултата с 2:1, благодарение на поредния брилянтен гол от пряк свободен удар на френската си звезда Димитри Пайе.

Техничарят оформи пълен обрат за тима на Славен Билич с феноменален гол от пряк свободен удар в 41-ата минута. Той стреля с фалцов удар с десния крак, като топката излетя далеч извън очертанията на вратата на Уейн Хенеси, но благодарение на въртеливото движение попадна в мрежата му за 2:1.

Преди това Деймиън Дилейни бе открил за гостите след центриране на Уилфред Заха още в 15-ата минута на срещата, но Мануел Лансини се погрижи тяхната радост да е кратка с попадение в 18-ата. Малко преди двата отбора да се оттеглят на почивка Пайе направи обрата за своя тим пълен с изключителния си гол.

В 68-ата минута на срещата обаче нейният ход се обърна, след като Шейку Кояте влезе остро в краката на резервата Дуайт Гейл и бе изгонен с директен червен картон от рефера Клатънбърг, оспорван бурно от Славен Билич. Само седем минути след изгонването на Кояте, резервата в състава на Алън Пардю Дуайт Гейл оформи крайното 2:2 след грешка на Анджело Огбона в отбраната на "чуковете".

С ремито Уест Хам събра 51 точки, но се отдалечи от четвъртата позиция след победата на Манчестър Сити, а може да бъде изместен и от петото си място при успех на Манчестър Юнайтед утре. Кристъл Палас пък за пореден път не успя да запише победа през 2016 година, но равенството означава, че "орлите" на Алън Пардю са на седем над опасната зона с 34 в своя актив.