Шоу на трибуните в Русе по време на дербито Дунав - Локо ГО

Лидерът в „Б“ група Дунав завърши 0:0 с Локомотив Горна Оряховица в мач от 22-ия кръг на „Б“ група. Двубоят се игра пред повече от 5 000 зрители на Градския стадион в Русе.

Домакините започнаха по-добре срещата. Още в 3-ата минута Георги Чакъров бе изведен сам срещу противниковия страж и стреля веднага, но Пламен Колев спаси. Малко по-късно и Юлиан Ненов опита късмета си от пряк свободен удар от повече от 25 метра,  но топката мина от външната страна на дясната греда на горнооряховската врата.

Отново Ненов имаше шанс да открие резултата в 29-ата минута, след като се пребори за топката в наказателното поле на гостите, но ударът му бе спасен. Изстрел на Антон Огнянов също бе отразен малко по-късно.

Постепенно играта се поизравни и „железничарите“ също имаха своя шанс. Йордан Апостолов стреля след разбъркване в дунавското поле и топката буквално „облиза“ външната страна на дясната греда на русенската врата.

До края на първата част обаче резултатът остана непроменен. Второто полувреме започна с дунавски атаки, но гостите създадоха първо положение след почивката, като Симеон Мечев уцели лявата греда.
Сериозна представление изнесоха през втората част пък феновете на Дунав Русе. „Влакова композиция“ се появи на една от трибуните на Градския стадион. На вагона бе изписано „ULTRAS DUNAV”, а от прозорците му появиха фенове с факли. Локомотивът обаче бе спрян от знак, предупреждаващ, че му предстои да падне в реката.

Оттам тръгна лодка, която „понесе“ част от феновете „по пътя към „А“ група“. Последваха нови пироефекти и секторът на дунавската агитка бе обвит в гъст син дим.

Междувременно на терена вратарят на горнооряховския тим Пламен Колев спаси поредния опасен удар към мрежата си, дело този път на Михаил Милчев. В 89-ата минута пък попадение на Мартин Ковачев бе отменено заради засада.Така срещата приключи без гол, а двата отбора си разделиха по една точка.

В следващия кръг на „Б“ група „драконите“ гостуват на „Оборище“ в Панагюрище на 9 април от 17:00 ч.

Дунав Русе: Мартин Луков, Марио Петков, Мартин Ковачев, Михаил Милчев, Атанас Атанасов, Светослав Читаков, Ивайло Раденцов, Юлиан Ненов (57 мин. - Николай Колев), Антон Огнянов (87 мин. - Ангел Здравчев), Георги Чакъров (77 мин. - Бранимир Костадинов), Мирослав Будинов.

Локомотив Горна Оряховица: Пламен Колев, Иво Харизанов, Иван Пенев, Мариян Иванов, Ивайло Михайлов, Атанас Фиданин, Симеон Мечев (87 мин. - Антоний Балъков), Милен Желев (54 мин. - Красен Трифонов), Йордан Апостолов (75 мин. - Аймен Суда), Ерик Почански, Димитър Алексиев.