Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

ЦСКА пак громи - съперникът на "червените" сътвори истинско чудо на "Армията" (видео)

Отборът на ЦСКА постигна поредния си категоричен успех в Югозападната "В" група. "Червените" се наложиха с 5:2 над Рилски спортист. Мачът се игра на стадион "Български армия". Точни за "армейците" бяха Самир Аясс (8), Ангел Грънчов (10), Павел Головодов (23), Борис Галчев (57) и Александър Александров (79). За Рилецо вкараха Ловков (37) и Васил Киров (78 д.).

Тимът от Самоков пък сътвори истинско чудо, тъй като до този момент за 23 мача червените бяха пуснали само три попадения в своята врата, а днес получиха цели две и то на собствения си стадион.

Наставникът на домакините Христо Янев заложи на цели 6 футболисти, които са израсли в школата на клуба. Това бяха Васил Попов, Ангел Грънчов, Милен Кикарин, Петър Витанов, Самил Аясс и Павел Головодов.

ЦСКА - Рилски спортист
Днешният двубой показа, че Янев би трябвало да има доста поводи за размисъл преди мача на истината срещу Берое за Купата на България. ЦСКА вкара 5 гола и сътвори още няколко добри атаки, но в дефанзивен план допусна доста грешки. Освен, че Рилецо вкара два гола, успя да създаде няколко чисти положения и само късметът и неумението на нападателите на гостите пред гола спасиха "армейците" от още попадения.

Първият гол отбеляза Самир Аясс в 8-ата минута. Борис Галчев намери своя съотборник, който с глава прати топката в мрежата. Попадението падна и с помощта на стража на гостите Гьорев, който излезе неразчетено.

В 10-ата минута "червените" си осигуриха комфортна преднина. Ангел Грънчов вкара красиво попадение с топовен удар от малък ъгъл.

В 21-ата минута защитниците на ЦСКА "заспаха" и Ловков пропусна да намали, след като не успя да отбележи сам срещу вратаря.

Домакините реагираха светкавично и две минути по-късно Головодов спря топката в наказателното поле и с премерен изстрел направи резултата класически.

Последва добра атака на тима от Самоков. Спас Спасов премина като на парад през двама от ЦСКА и излезе на стрелкова позиция. Играчът на гостите пробва късмета си, но кълбото профуча на сантиметри от страничния стълб.

ЦСКА победи Рилски спортист с 5:2
В 37-ата минута отбранителният вал на "армейците" се пропука. Спас Спасов изведе Мариян Ловков зад гърба на защитита, който шутира без подготовка, но за негова радост кълбото се озова в мрежата. Анатоли Господинов можеше да предотврати попадението, но не се намеси добре и топката мина през ръцете му.

В минутите до края на първата част домакините пропуснаха два чисти гола. Хазуров нацели левия стълб отблизо, а малко по-късно Павел Головодов не успя да реализира сам срещу вратаря.

През втората част "червените" отново бяха по-добрият отбор, но продължиха с колебливата игра в защита.

В 57-ата минута Борис Галчев окончателно сложи точка на спора. Халфът се разписа с удар от воле, като преди на навести мрeжата топката срещна крака на играч на Рилецо.

В 78-ата минута Дичев извърши глупост, като умишлено игра с ръка в наказателното поле и реферът отсъди дузпа в полза на гостите. Зад топката застана Васил Киров, който не пропусна за 4:2.

Радостта на Рилски спортист обаче бе кратка. В 79-ата минута Александър Александров показа майсторство и отбеляза за 5:2. Крилото пое отдясно, нагласи си кълбото на силния ляв крак и с прецизен шут с вътрешен фалц в далечния ъгъл оформи крайното - 5:2.

ЦСКА - РИЛСКИ СПОРТИСТ 5:2