Христо Николов с 11 точки при победа на Стал Остров

Отборът на Стал Остров, с българина Христо Николов в състава си, победи гостуващия Слупск с 80:73 (15:19, 22:18, 27:11, 16:25) точки в двубой от 26-ия кръг на мъжкото баскетболно първенство на Полша. Николов изигра добър мач и завърши с 11 точки, 3 борби, 3 асистенции и 2 отнети топки за 24:10 минути като титуляр.

Във временното класиране Стал Остров е на 12-о място с 11 победи и 15 загуби. Отборът на Хале спечели като домакин срещу Херне с 81:77 (20:25, 16:13, 22:21, 23:18) точки във втория мач от четвъртфиналните плейофи на женския шампионат на Германия. Резултатът в серията е 1:1 победи. Играе се до два успеха, а третата среща е на 3 април. И в двата отбора има български баскетболистки. За Херне Радостина Славова-Нанева не се появи в игра. Емилия Янчева беше резерва за Хале и спечели 2 борби за 19:17 минути.