Райо Валекано пое курс към спасението

Отборът на Райо Валекано постигна изключително ценна победа над директен съперник в битката за оцеляване в Примера. Тимът от Мадрид победи у дома с 2:0 Хетафе в откриващия двубой на 31-ия кръг. Още в 11-ата минута Хави Гера прати топката в мрежата на гостите, но след енергичните протести на футболистите на Хетафе за игра в засада и продължителни консултации между арбитрите, голът беше отменен.

Това предизвика бурно негодувание от страна на резервната скамейка на Райо Валекано и вратарят Родригес Йоел пое към съблекалнята без да е влизал в игра с директне червен картон. Веднага след подновяването на играта Гера вкара отново, този път чисто. В 71-ата минута Мику оформи крайното 2:0.  Така Райо вече е 16-и с 31 точки, а Хетафе остана две места по-надолу с три точки по-малко.