Барселона и Везенков с важна победа в битката за плейофите в Евролигата (видео)

Отборът на Барселона, където играе българския национал Александър Везенков, направи важна стъпка към класиране за плейофите в Евролигата, след като късно снощи се наложи при домакинството си на Брозе Баскетс Бамберг със 75:57 в двубой от XIII кръг на Топ 16 на най-авторитетния клубен турнир на Стария континент.

Каталунците вече са с баланс от 7 победи и 6 загуби, а германците са с актив от 6 победи и 7 загуби.

Везенков се включи в двубоя в края на първото полувреме, но престоя на терена само 2:31 минути, за които не успя да запише актив срещу името си.

Най-резултатен за Барселона беше Алекс Абринес с 13 точки, а Джъстин Доелман и Стратос Перпероглу добавиха по 12 точки.

За гостите от Бамберг единствено Брадли Уонамейкър записа двуцифрен точков актив – 16 точки.

Баскетболистите на Брозе Баскетс стартираха по-добре двубоя и успяха да отворят преднина от 5-6 точки, но до края на първата част каталунците се активизираха и стигнаха до пълен обрат – 18:12, а през вторите десет минути домакините затвърдиха превъзходството си и увеличиха преднината си до 20 точки – 43:23.

През второто полувреме Барселона не изпусна инициативата и без особени проблеми задържа комфортната си преднина. Ииспанците бяха улеснени и от факта, че съперниците им така и не намериха верния път към коша в търсене на обрат, а последния съдийски сигнал прозвуча при 75:57.

Резултати от мачовете от XIII кръг от Топ 16 на Евролигата играни на 31.03.2015г.:

Барселона – Брозе Баскетс Бамберг 75:57

Локомотив Кубан – Уникаха 81:60

БК Химки – Олимпиакос 98:66

Цървена звезда – Дарушафака 61:80