Исторически мач за Камбуров в дебюта на Иван Иванов (видео)

След пореден голям мач на своя капитан Мартин Камбуров Локомотив (Пловдив) разби с 4:2 Пирин в първия мач от 27-ия кръг на "А" група и вече има 28 точки. Голмайсторът на домакините влезе в историята като един от най-добрите реализатори на родното първенство. Той наниза хеттрик и вече има 165 попадения, като наведнъж изпревари трима големи нападатели и влезе в топ 5 на "А" група по голове.

Попадението му в 19-ата минута бе 163-то за него, с което изпревари стрелец номер едно на Черно море Стефан Богомилов и изравни Никола Котков, точно реализирана дузпа в 44-ата минута го изравни с Пламен Гетов, а красив удар от въздуха го остави еднолично на пето място зад Христо Бонев, който има с 20 повече.

Играч номер едно на България за 2013 година Иван Иванов направи повторен дебют за Локо в центъра на защитата, където игра в тандем с Кирил Котев.

Гостите започнаха по-добре, но Даниел Младенов в 3-ата минута и грешка на Ел Харуби в 10-ата минута не бяха достатъчни, за да се стигне до гол. Такъв падна девет минути по-късно. Капитанът Мартин Камбуров откри резултата в 19-ата минута. Нападателят бе оставен напълно непокрит в наказателното поле след центриране отляво на Велковски. Той имаше време да си спре топката и да я насочи в мрежата на Костов. Емил Гъргоров пропусна да удвои аванса на домакините в 25-ата минута. Тогава той бе изведен великолепно от Камбуров, но ударът му от воле мина на сантиметри от страничната греда.

Мартин Тошев изравни в 27-ата минута с глава, след като също бе оставен непокрит в наказателното поле. Последните минути на първата част "бяло-черните" пропуснаха двоен удар, а след това Камбуров подаде на Велковски, който бе фаулиран от Янко Сандански и Волен Чинков посочи бялата точка. Зад топка застана Камбуров и не сбърка в 44-ата минута за 2:1.

Втората част започна добре за домакините, които вкараха два бързи гола и решиха всичко в своя полза.
Страхотен гол на Дани Кики в 52-ата минута увеличи преднината на пловдивчани. Бившият младежки национал изстреля снаряд от над 24 метра и вкара своя първи гол за годината и втори за този сезон. Пет минути по-късно Камбуров реализира хеттрик след хубав удар от въздуха. Голмайсторът засече центриране на Кики и вкара своя 10-и гол за сезона и общо пети в последните три двубоя.

"Смърфовете" можеха да вкарат и нов гол до края на срещата, но вместо това получиха попадение. Мартин Тошев се разписа във вратата на домакините за втори път. Нападателят бе точен от дузпа в 83-ата минута със своето шесто попадение в тази кампания. Въпреки това гостите нямаха шанс да се върнат в срещата в оставащите минути, като домакините записаха заслужен успех, който е първи за Илиан Илиев на "Лаута".

Наставникът увеличи положителната си серия начело на тима на четири мача - две победи и две равенства, а Локомотив за първи път вкара над две попадения в един мач през този сезон.

Тимът на Наджи Шенсой се опита да играе офанзивен футбол и допусна елементарни грешки, което донесе на тима 24-и пореден мач на "Лаута" без успех. "Орлетата" записаха последно победа в първенството на този стадион през 1973 година.

Локомотив е с актив от 28 точки и се изравни с Черно море и Ботев (Пловдив), като дръпна с 11 точки пред последните два тима - Монтана и Пирин, които останаха със 17.

ЛОКО ПД - ПИРИН 4:2
1:0 Камбуров (19)
1:1 Тошев (27)
2:1 Камбуров (44-д)
3:1 Дани Кики (52)
4:1 Камбуров (57)
4:2 Тошев (83-д)

Локо (Пд): Ел Харуби, Крумов, Котев, Ив. Иванов, Кр. Стоянов, Ст. Велев, Райнов, Кики, Гъргоров, Д. Велковски, Камбуров.

Пирин (Блгр): Костов, Дюлгеров, Ст. Николов, Сандев, Башлиев, Сандански, К. Дяков, Младенов, Костадинов, Тошев, Тасев.