Нова "червена" победа в дербито! ЦСКА - София съкруши Левски с 3 гола през първото полувреме - на живо с отзивите

Португалия съсече Белгия, а Кристиано намери пътя към гола (видео)

Отборът на Португалия надви с 2:1 Белгия в приятелска среща, играна в Лейрия. Кристиано Роналдо изигра силно първо полувреме и успя да вкара с глава в 40-ата минута. Преди това в 20-ата Нани беше дал ранен аванс за западноиберийците. След почивката Ромелу Лукаку върна един гол в 62-ата минута.

Роналдо, който беше отчаян само преди дни от нашия Владислав Стоянов, направи много силно първо полувреме. Добрите изяви на Тибо Куртоа и пропуските на съоборниците на CR7 позволиха головата преднина да е само два гола за домакините. В 20-ата минута Нани беше изпуснат в наказателното поле и с диагонален изстрел откри резултата. В 40-ата Кристиано Роналдо се вклини между бранители и с глава покачи на 2:0 от три метра след центриране отляво.

През втората част Лукаку вкара идентичен гол с този на Роналдо. Тъмнокожият нападател връхлетя топката с глава след остро центриране отляво и отблизо оформи крайното 2:1. Любопитното е, че асистенцията дойде от крака на брат му - Джордан Лукаку, който е с година по-малък.

Така тимът на Фернандо Сантош записа мого престижна победа и се реабилитира пред своите привърженици след загубата от България в петък.

Снимки: Getty Images/Guliver