Германия разкъса Италия (видео + галерия)

Световният шампион Германия се съвзе от загубата от Англия по най-добрия начин - с убедителна победа с 4:1 над Италия в приятелски мач, игран в Мюнхен. Тони Кроос (24), Марио Гьотце (45), Йонас Ектор (59) и Месут Йозил (75 - дузпа) зарадваха публиката на "Алианц Арена". Стефан Ел Шаарауи се разписа почетно в 82-ата минута.

Германия - Италия Марио Гьотце застана на върха на нападението, подкрепян от Томас Мюлер, Юлиан Дракслер и Месут Йозил. Антонио Конте разчиташе в атака на Емануеле Джакерини, Симоне Дзадза и Лоренцо Инсиние.

Германия - Италия Гостите от Апенините започнаха по-разкрепостено, борейки се за териториално надмощие. Изнесената напред игра на "адзурите" обаче позволи развитие на опасни контраакции към Джанлуиджи Буфон. В осмата минута Йозил не успя да завърши нападение на скорост, като топката му беше избита в корнер. В 12-ата Дракслер стреля фалцово - точно в ръцете на вратаря. Бундестимът стигна до попадение в 24-ата минута. Томас Мюлер центрира отдясно, бранител изби към дъгата, където непокритият Тони Кроос отбеляза с много техничен нисък удар до лявата греда на Буфон - 1:0.

Германия - Италия Четири минути по-късно Буфон изби над гредата след шут на Мюлер от 19 метра. В 30-ата световните шампиони отново имаха пространство за контраигра, ала центрирането не беше прецизно. В 45-ата германците вкараха и втори гол, отново дирижиран от Томас Мюлер. Нападателят на Байерн (Мюнхен) центрира и Марио Гьотце надскочи двама, за да реализира с глава - 2:0.

Германия - Италия - 4:1 Втората част старира с положение пред Рикардо Монтоливо. Халфът насочи покрай гредата от 13 метра. Домакините нанасяха своите удари на скорост. В 59-ата минута Дракслер нахлу отляво и подаде към дузпата, където Йонас Ектор с едно докосване прати топката в мрежата за класически резултат. Симоне Дзадза пропиля добра възможност за фол в 68-ата, когато шутира над гредата.

Германия - Италия - 4:1 В 74-ата Руди беше спънат от Буфон след поредна детинска грешка на италиански бранител. Йозил реализира от бялата точка - 4:0. В 77-ата Ранокия беше изпуснат след центриране от фал, но с глава стреля покрай гредата. В 82-ата резервата Стефан Ел Шаарауи вкара за "адзурите" с удар от 20 метра, изненадвайки Марк-Андре тер Стеген.

Германия: Тер Стеген; Рюдигер, Хумелс, Мустафи, Ектор (84 - Гинтер); Руди, Кроос (90 - Крамер); Мюлер (69 - Джан), Дракслер (85 - Фоланд), Йозил; Гьотце (61 - Ройс)
Италия: Буфон; Дармиан, Бонучи, (61 - Ранокия) Ачерби, Флоренци (61 - Де Силвестри); Монтоливо; Мота (68 - Пароло), Бернардески; Джакерини (69 - Ел Шаарауи), Дзадза (78 - Антонели), Инсиние (68 - Окака)