Турнир на талантите U14 : Зона Велико Търново - Зона Благоевград /Почивка/

Сензация в Маями! Серина аут в 1/8-финалите

Световната №1 Серина Уилямс изхвърча още в 1/8-финалите турнира от сериите "Мастърс" в Маями. Американката беше отстранена от рускинята Светлана Кузнецова, която я победи в три сета. Осемкратната шампиона спечели трудно първия със 7:6 (3), след което настъпи спад в играта и тя загуби следващите два с 1:6, 2:6.

Проблемите в играта на Серина се появиха още в началото на първия сет. Тя поведе с 3:0, след което Кузнецова успя да изравни. Все пак американката успя да доведе мача до тайбрек, който спечели. След това инициативата премина изцяло в ръцете на Кузнецова.

Нейна съперничка в 1/4-финалите може да бъде сънародничката й Екатерина Макарова, която играе в четвърти кръг с украинката Елена Свитолина.

Серина не познаваше загуба в Маями от 2012 г., когато беше отстранена в 1/4-финалите от датчанката Каролин Вожняцки. Серина все още няма спечелена титла през сезона, слез като загуби финалите в Австралия и Индиън Уелс. За последно тя спечели турнир през август м.г., когато триумфира в Синсинати.