Робъртсън с нов провал, Дзюнхуей също отпадна рано в Китай

Световният номер 3 Нийл Робъртсън отпадна още в първия кръг на Откритото първенство на Китай по снукър. Австралиецът отстъпи с 3:5 фрейма на старта на ранкинг изданието срещу Нопон Саенгкам.  Двубоят бе много резултатен, като 23-годишният тайландец държеше инициативата и не позволи съперникът му да поведе нито веднъж в срещата.

Заемащият 101-ото място в ранглистата Саенгкам започна ударно сблъсъка с брейкове от 81 и 67 точки за 2:0. В третата партия Робъртсън се отчете с 81 точки, но веднага след това тайландецът измъкна четвъртия фрейм за преднина от 3:1.

Австралиецът, който е шампион в турнира през 2013 година, показа какво може с поредни сенчъри брейкове от по 106 точки за равенството 3:3. След това oбаче Машината от Мелбърн не записа нито точка в рамките на две партии. Саенгкам блесна със серии от 70 и 80 точки, оформяйки крайния резултат от 5:3.

Най-добрият азиатски състезател през последните няколко години Дин Дзюнхуей бе далеч от най-доброто си представяне и бе отвян от Лий Уокър. 40-годишният уелсец не реализира кой знае какви брейкове, а най-добрият му бе от 88 точки във втората част.  Дзюнхуей пък завърши с най-добра серия от 136 точки в четвъртия фрейм, като това бе всичко за него в мача.

За втория кръг в Пекин се класираха Доминик Дейл, Джак Лизовски, Стивън Магуайър, Майк Дън, Рори Маклауд, Робърт Милкинс, Греъм Дот и  Джон Хигинс.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ ДО МОМЕНТА МОЖЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!