Ботев (Враца) удари аутсайдер

Врачанският Ботев запази лидерската си позиция в Северозападната "В" група след 3:0 в 20-ия кръг като гост на последния в класирането Гигант (Белене). Противно на очакванията успехът не дойде лесно. Мачът започна добре за врачани. Още в 5-ата минута Анатоли Тодоров засече центриране на съотборник за 1:0. След това отборът му имаше лек превес, но това не промени минималния аванс.

Едва след почивката играта се пренесе в половината на домакините. В 59-ата минута защитник на Гигант игра с ръка и съдията Павел Мичев отсъди дузпа, която Венци Иванов реализира за 2:0. Малко след това Христо Спасов се измъкна сам срещу вратаря и оформи категоричната победа. До края още на няколко пъти топката можеше да влети в мрежата на беленчани.

Съставите на двата отбора:

Гигант: Ив. Лазаров, Русчев, Джантов, Дамянов, В. Лазаров, Яв. Димитров, Ченков, Арабаджиев (54-Бисеров), Петров, Ив.Димитров, Максимов.

Ботев: Ив. Иванов, Куанг, Г. Иванов, Генов, Павлов, Д.Борисов (74-Младенов), М.Василев, Тодоров (29-Г.Василев), Чаворски, В.Иванов (72-Цветанов), Спасов.