Най-малките ни национали паднаха от Вестфалия (видео)

Новосформираният национален отбор на набор 2001 загуби с 1:3 (0:1) от тима на Вестфалия в контролна среща, която се игра на терена на хотел Царско село. Голът за българите вкара Георги Бабалиев десет минути след началото на второто полувреме, като оползотвори подаване на Кристиян Добрев. Любопитното е, че и двамата са играли в Бургас - първият в Черноморец, а вторият в Нефтохимик, като сега Бабалиев е в Лудогорец, а Добрев в Ботев Пловдив. Германците откриха резултата преди почивката от дузпа, а Бабалиев изравни. В последните пет минути на мача момчетата от провинция Вестфалия, които са с година по-големи, отбелязаха нови две попадения и спечелиха мача. Особено красив беше голът за 1:3, паднал с последния съдийски сигнал.

Досега набор 2001 нямаше национален отбор, а момчетата от тази възраст бяха събирани в регионални лагери за Източна и за Западна България. Но пристигането на германската регионална формация наложи събирането на тим, който основно е оформен върху сборен състав на София и с добавени няколко момчета от други клубове. Селекцията беше водена от Емил Спасов, който е регионален треньор за Западна България. Само за сравнение, същата възраст на Румъния вече има оформен тим, който е навъртял четири приятелски срещи- две с Молдова и две с Унгария. След два дни предстои среща на националния отбор на набор 2000 срещу Вестфалия.