Пирин загуби от шампиона на Македония

Отборът на ОФК Пирин загуби с 0:1 от шампиона на Македония Вардар в контролен мач по футбол, игран днес на стадион "Христо Ботев" в Благоевград. Гола за гостите отбеляза още в 3-ата минута Ясир Асани с прецизен силен удар по диагонала отдясно извън наказателното поле, на който резервният вратар на Пирин Мартин Минев не успя да реагира по най-добрия начин.

През първата част футболистите на Вардар владееха повече топката и бяха по-добрият отбор на терена. През второто полувреме, след направените смени "орлетата" от Благоевград владееха повече инициативата, повече атакуваха, но така и не стигнаха до изравнителен гол.

Старши треньорът на ОФК Пирин Наджи Шенсой каза след срещата, че е доволен от контролата.

"Искахме да дадем шанс за игра на повече футболисти, които в първите пет пролетни кръга на шампионата имат малко игрови минути, и да видим кои от тях можем да използваме, коментира той. Първото полувреме Вардар беше по-добрият отбор. Вижда се и се знае, че това е един голям клуб от Македония, със сериозна биография, мога да го сравня с ЦСКА и Левски в България. Според мен второто полувреме ние бяхме по-добрият отбор, създадохме няколко голови положения, смятам, че имаше и дузпа за нас и мачът трябваше да завърши наравно. Но резултатът за мен беше на втори план, на първи беше това, което вече казах - да видим възможностите на повече футболисти, и съм много доволен от тази контролна среща."

"Не деля мача на първо и второ полувреме, един мач се играе 90 минути, направих доста смени и като цяло съм доволен от тази приятелска среща", коментира и Гоце Седлоски, старши треньорът на Вардар. Той сподели, че основна цел на неговия отбор, в чийто състав играят доста македонски национали, както и чужденци, сред които е и Фелипе, обличал фланелката на българския ЦСКА, е да спечели отново шампионската титла. "От Вардар се очаква победа във всеки мач и шампионска титла", каза той. Попитан каква е прогнозата му за предстоящата контрола между българския и македонския национален отбор, Седлоски най-напред честити големия успех - победата на на българските национали срещу Португалия във вчерашния приятелски мач. "В Скопие със сигурност ще "навивам" за нашия държавен тим, надявам се да се представят добре и моите играчи в националния отбор и Македония да победи", каза той.