Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Литекс победи Славия в контрола

Литекс победи Славия с 2:0 в контролна среща, играна на градския стадион в Ловеч. Домакините поведоха в 24-ата минута с гол от дузпа, реализирана от Иван Горанов. Тя беше отсъдена за нарушение в наказателното срещу Васил Шопов. След това беше отменен гол на Ивайло Димитров за "белите", като главният съдия Ивайло Петров отсъди нарушение в атака.

През тази първа част футболистите на домакините създадоха още няколко възможности за гоб, но ги пропиляха чрез Бьорн Йонсен, Милчо Ангелов и Диого Виана. След почивката ловчалии отново имаха превъзходство, но едва в 84-ата минута успяха да реализират едно от създадените положения. Кирил Десподов беше изведен с дълъг пас зад гърба на защитата, пое топката и я прати неспасяемо в мрежата на Славия. В състава на Литекс след дълго отсъствие заради контузия за първи път тази пролет се появи Бьорн Йонсен.

За Славия след почивката игра Даниел Пеев, а другият футболист на проби Атанас Курдов не пристигна с отбора в Ловеч и все още не е ясно дали ще подпише с "белите".

Литекс: Евгени Александров, Александър Цветков, Рафаел Перес, Иван Горанов, Красимир Станоев, Петрус Бумал, Румен Руменов, Диого Виана, Васил Шопов, Милчо Ангелов, Бьорн Йонсен

Славия: Марио Кирев, Цветомир Панов, Димитър Пиргов, Никита Сергеев, Абуд Омар, Борислав Балджийски, Емил Мартинов, Георги Йомов, Сердер Сердеров, Емил Стоев, Ивайло Димитров

Снимка: pfclitex.com