100 години ски спорт в България

Юношите спряха и Германия, шансовете за европейско остават

Юношите на България до 17 години не се дадоха на още един гранд на европейския футбол в борбата си за класиране на шампионата на Стария континент. Във втория си мач от елитните квалификации играчите на Викторио Павлов завършиха наравно 1:1 с домакина на надпреварата Германия. Преди два дни пък нашите спряха друг от фаворитите - Холандия с 0:0 и при победа в последния си мач - срещу Словакия, който вече отпадна от сметките след две загуби, ще имат сериозни шаносве за класиране напред.

Резултатът бе открит от нашите в 19-ата минута. Тогава Иван Тилев реализира дузпа, отсъдена за фаул на Амаде срещу Владислав Жиков. Заради нарушението германският бранител получи червен картон. В началото на втората част германците изравниха. Арне Майер намери Сам Франсис Шрек, който направи 1:1. В 70-ата минута и нашите останаха с човек по-малко, след като Калоян Кръстев получи червен картон. До края на мача германците наложиха натиск, който обаче бе спрян от направилия отличен мач на вратата Димитър Шейтанов.

По този начин България за момента заема трета позиция в класирането на Група "4" с две точки. Лидери са Германия и Холандия с по четири. Двата фаворита играят един срещу друг в последния си мач, докато нашите срещат Словакия. Ако вземем три точки с победа с един или два гола, ще трябва да се надяваме германци и холандци да не направят равен помежду си. Ако един от двата тима спечели и ние направим същото, то ние със сигурност ще сме на Евро 2016. Същото ще се случи и ако равенствтвото в другия мач е 0:0. Тогава напред продължаваме ние и Германия заради повечето вкарани голове в мачовете между трите отбора, които ще са с по пет точки. При по-резултатно равенство между Германия и Холандия ще се гледа головата разлика от всички мачове в групата. Това означава, че при победа с три или повече гола над Словакия, при всички положения България ще спечели билети за финалите.

За шампионата на Стария континент се класират всички първи отбори от осемте групи, както и седемте най-добри втори според показателите им срещу първия и третия в тяхната група. България вече изигра двубоите си срещу тези съперници и събра две точки с голова разлика 1:1. В същотото време Испания в група "8" също изигра мачовете си и има същия актив, но с голова разлика 0:0, което означава, че иберииците са с по-слаби показатели от нашите в това отношение. При това положение, ако завършим на втора позиция, със сигурност ще бъдем на Евро 2016.

ГЕРМАНИЯ - БЪЛГАРИЯ 1:1