Олимпиакос удари шампиона и завърза битката в група "F" на Евролигата (видео)

Отборът на Олимпиакос запази шансовете си да се класира за плейофите нна Евролигата, след като се наложи при домакинството си на действащия шампион в надпреварата Реал (Мадрид) с 99:84 в двубой от XII кръг от Топ 16 на най-авторитетния клубен турнир на Стария континент.

След този успех гърците имат баланс от 6 победи и 6 загуби, с колкото са още Барселона, БК Химки (Московски регион) и Реал (Мадрид).

Вангелис Мацарис и Василис Спанулис бяха най-резултатни за победителите, след като отбелязаха съответно по 19 и 18 точки, а Георгиос Принтезис добави 17 точки.

Кей Си Ривърс и Серхио Люл вкараха по 17 точки, а Серхио Родригес завърши с 11 точки.

Домакините стартираха по-силно двубоя и бързо успяха да отворят двуцифрен аванс, но в края на първата четвърт Люл и Айон се активизираха и намалиха пасива на мадридчани до шест точки – 17:23. Играчите на Олимпиакос отново вдигнаха оборотите в началото на втория период и бързо възстановиха преднината си – 32:19, като до края на полувремето „червено-белите“ бяха под пара и стигнаха до 20 точки аванс – 53:33.

Гърците нямаха проблеми да задържат разликата през третата четвърт, а в заключителните десет минути гостите от Реал успяха единствено да намалят леко изоставането си, но така и не успяха да направят нещо повече, а последния съдийски сигнал прозвуча при 99:84 в полза на Олимпиакос.