Черно море и Виторул на Джика Хаджи завършиха наравно

Черно море завърши наравно 0:0 в контролата си с четвъртия в румънското първенство Виторул (Констанца). Съперникът на "моряците" е воден от легендата Георге Хаджи.

Двата състава показаха уважение към една от най-големите легенди на световния футбол Йохан Кройф. Холандецът почина в четвъртък, а на контролата в Констанца паметта му беше почетена в 14-ата минута, когато играта беше прекъсната. Тя не беше избрана случайно, защото това е номерът, който Кройф носеше.

Румънците направиха много силна първа част, в която поне на три пъти имаха много хубави възможности да открият резултата, но и трите пъти великолепно се намеси вратарят Александър Чанович. Избраниците на Никола Спасов бяха малко по-активни след почивката, но и домакините имаха своите шансове. Най-чистото положение за българския тим се откри пред Тодор Паланков в 75-ата минута, когато негов удар беше избит от голлинията от защитник на Виторул.

Черно море: Александър Чанович, Пламен Николов, Педро Еужeнио, Борислав Стойчев, Георги Илиев, Даниел Георгиев, Иван Вълчанов, Марк Клок, Матиас Куриор, Владислав Романов (Траян Траянов, Мамуту Кулибали, Симеон Райков, Валентин Йосков, Тодор Паланков, Андреас Васев)

Снимка: petel.bg