Барселона на Везенков загуби от Лаборал Куча в Евролигата

Барселона загуби от Лаборал Куча със 71:75 (16:15, 17:25, 12:16, 26:19) точки точки в испанското дерби от 12-ия кръг в група "F" на втората фаза на Евролигата по баскетбол за мъже.

Барселона е на четвърто място в класирането с 6 победи и 6 загуби, а Лаборал Куча на втора позиция с 8-4. Лидер е ЦСКА Москва (Русия) с 8-3 и мач по-малко.

След успеха Лаборал Куча се доближи максимално до класиране в плейофите на Евролигата.

Българският национал Александър Везенков игра 5:07 минути като резерва за каталунците и не успя да се разпише.

Отборът на Лаборал Куча направи серия от 15:3 през втората част, а в началото на четвъртата поведе с 58:45. Барселона изравни 65:65 3:45 минути преди края с кош на Стратос Перпероглу.

Яка Блажич вкара тройка за домакините, а Ким Тили реализира четири точки и Лаборал излезе напред в резултата 72:69 1:50 минута преди сирената. Саторански записа два фаула, но кош на Блажич запази преднината на Лаборал от три точки - 74:71. До края Ханга реализира един наказателен удар за победителите.

За Лаборал Куча се отличи Янис Бурусис с 22 точки и 7 борби. Майк Джеймс отбеляза 14 точки, а Адам Ханга добави 11 точки и 7 борби.

За Барселона най-полезен беше Томаш Саторански с 20 точки и 6 асистенции. 18 точки наниза Алекс Абринес, а Анте Томич завърши с 10 точки.