Алън се измъчи на старта на Players Championship

Световният номер 10 Марк Алън се измъкна от ранно отпадане на ранкинг турнира по снукър Players Championship в Манчестър. 30-годишният северноирландец изоставаше с 2:3 части, но успя да обърне развоя на срещата в своя полза и да победи с 4:3 фрейма ветерана Марк Дейвис.

Алън започна чудесно сблъсъка със сенчъри брейк от 123 точки, но следващата оспорвана партия бе за 43-годишния Дейвис. Англичанинът реализира серия от 66 точки в третата част, обръщайки резултата в своя полза - 2:1. Минути по-късно обаче Алън изравни с 2:2. Отговорът на Дейвис бе мигновен и той се прояви с брейк от 75 точки за 3:2. Съвсем близо до победата в срещата, опитният англичанин се разколеба. Той записа едва 9 точки в шестия фрейм, а Алън от своя страна взе рано инициативата и в решаващата седма партия. Северноирландецът загуби позиция при преднина от 32:0 точки в 7-ия фрейм, след което не се възползва от шанса си и при 44:0. Краят на двубоя все пак дойде с разчистване до синя топка включително на Алън и негов финален брейк от точно 50 точки за 4:3. Така той си осигури участие на 1/8-финалите в надпреварата, а негов съперник там ще бъде Марк Кинг. Той, от своя страна, се справи със Сам Беърд с 4:2 фрейма. Двамата състезатели не впечатлиха с кой знае каква резултатност и се отчетоха с по един халф-сенчъри брейк.

В другите срещи от днес Матю Селт надделя с 4:1 части срещу Андрю Хигинсън, а Бари Хоукинс даде две партии на Майкъл Холт.