Лацио не се даде на "Сан Сиро", Милан с трети мач без победа (видео)

Милан не успя да победи Лацио в едно от дербиатата на 30-ия кръг в Серия "А". Мачът завърши 1:1 и по този начин "росонерите" пропуснаха добра възможност да скъсят изоставането си от градския съперник Интер в борбата за местата, даващи право на участие в евротурнирите. Марко Пароло в 11-ата минута с глава даде аванс на гостите, а Карлос Бака се разписа в 15-ата минута след подаване на Луис Адриано, който за първи път беше титуляр след проваления трансфер в Китай през януари.

Милан беше по-добрият отбор и пропусна доста положения, но в крайна сметка трябваше да се примири с равенството. Точката остави Лацио в средата на класирането.
"Росонерите" спечелиха само точка от последните си два мача, което отново засили напрежението върху Синиша Михайлович. Сръбският наставник можеше да разчита на възстановените от контузии Рикардо Монтоливо и Луис Адриано, но извън състава останаха Юрай Куцка и Мбайе Нианг.

Лацио преживя кошмарна загуба от Спарта (Прага) в четвъртък и се прости с амбициите си за нещо значимо в Лига Европа. Многото травми на основни футболисти не даваха поводи за оптимизъм преди визитата на "Сан Сиро", както и традицията, която беше изцяло срещу римския клуб. За последно Лацио спечели шампионатен мач като гост на Милан през 1989 година с автогол на Паоло Малдини. Оттогава последваха 15 загуби и 10 равенства.
Въпреки очакванията за домакински натиск в началото, Лацио беше отборът, който започна по-силно. В 9-ата минута Марко Пароло беше оставен непокрит след центриране от корнер на Лукас Билия и с глава матира младия Джанлуиджи Донарума. Отговорът на Милан не закъсня. В 15-ата минута Луис Адриано се пребори за топката и подаде на Бака, който реализира 14-ия си гол за сезона.

До почивката Лацио направи само една интересна атака, при която Алесандро Матри се измъкна между трима бранители, но Кристиан Сапата успя да изчисти. Милан имеше няколко възможности за втори гол, а в 37-ата минута гредата спаси Федерико Маркети след удар от фаул на Джакомо Бонавентура.
През второто полувреме ролите не се смениха и Милан продължи да притиска съперника в търсене на пълен обрат. "Росонерите" на няколко пъти получиха нарушения в близост до наказателното поле, но ударите на Кейсуке Хонда попадаха в стената. В 67-ата минута Фелипе Андерсон се измъкна при една от редките контри на Лацио и успя да стреля пред погледа на преследващия го Иняцио Абате, но топката премина на сантиметри от гредата.

В последния четвърт час в игра за Милан се появи и Марио Балотели, но неговото включване с нищо не помогна на домакините да стигнат до победата.