Селта преряза Валенсия в края (видео)

Отборът на Селта посече с 2:0 Валенсия в дуел от 30-ия кръг на Ла Лига, игран на "Местайя". Джон Гуидети (80) и Уго Майо (84) отбелязаха за тима на Едуардо Берицо. Успехът на галисците е заслужен с оглед създадените положения, а в края можеше да стане и по-убедителен.

През първото полувреме гостите от Виго доминираха и имаха най-чистото положение преди почивката. В 25-ата минута Гуидети получи подаване от Майо, но не стреля прецизно и Матю Райън протегна ръка, за да спаси. "Прилепите" на Гари Невил едва достигаха до наказателното поле на "небесносините".

В 67-ата Родриго Морено създаде най-доброто положение за "бяло-черните" след хубав пас на Пако Алкасер. Очи в очи със Серхио Алварес Родриго сбърка. В края Селта натисна и реализира две попадения. В 78-ата минута Джони удари греда. В 80-ата Нолито центрира към дузпата, където Фабиан Ореяна много технично отклони с петичка и Гуидети отблизо вкара за 0:1.

В 84-ата десният бек Уго Майо нахлу отдясно, стигна почти до самата аутлиния и от много малък ъгъл изстреля топката над главата на австралийския вратар - 0:2. В 90-ата Ореяна направи чудовищен пропуск, след като сам срещу вратаря нацели гредата от малък ъгъл. Чилийският техничар можеше спокойно да овладее топката и да вкара или дори да подаде назад към съотборник.

Валенсия остава на 14-а позиция, а Селта е борбата за Лига Европа.

Снимка: "Марка"