Карпи взе сблъсъка на дъното (видео)

Карпи постигна изключително ценна победа с 2:1 при гостуването си на Верона в двубой, който изправи един срещу друг последния и предпоследния в класирането. Домакините се оказаха догонващи малко преди почивката, когато Ди Гаудио откри резултата. Верона успя да изравни чрез Йоница в 63-ата минута, но три минути по-късно Лазаня донесе успеха на гостите. В самия край влезлият като резерва Ребич си изкара втори жълт картон и остави тима си с човек по-малко.
С тази победа Карпи излезе временно от зоната на изпадащите, докато съперникът им затъва все повече.
Още в петата минута гостите удариха греда, след като Ди Гаудио свали топката за Бианко и негов удар от воле срещна страничния стълб. Верона пък пропусна да поведе след класически удар с глава на Лука Тони, тъй като вратарят Белец се намеси блестящо. Карпи обаче бе по-активният отбор и въпреки пропуск на Мбакогу стигна до първия гол в срещата. Фантастичен пробив на Ди Гаудио през защитата на домакините завърши с попадение.
В 63-ата минута Верона стигна до изравняване в типичния си стил - след статично положение. Вивиани центрира от ъглов удар и Йоница с глава прави топката в мрежата. Резултатът обаче се запази само три минути, тъй като влезлият като резерва Лазаня възстанови аванса на Карпи след великолепно изпълнение на фаул. Анте Рабич, който се появи в игра на почивката, пропусна добра възможност, а в края получи втори жълт картон.