Две от две за Мъри и Астана (видео)

Воденият от българския специалист Станимир Стоилов тим на Астана записа втора победа от началото на първенството на Казахстан. В мач от втория кръг Астана срази с 3:1 като гост Ордабаси. И двата тима завършиха срещата с по 10 души. Червен картон за Астана получи Мужиков в 89-ата минута, а в добавеното време изгонен от игра беше и Муктаров от домакините. Деспотович даде аванс на Астана в резултата още в 10-ата минута, но Ордабаси изравни с попадение на Юнузович три минути по-късно. Астана отново поведе след автогол на Симчевич в 43-ата минута. Две минути след това Аничич реализира третия гол за тима на Стоилов.

От началото на местното първенство единствено шампионът Астана и Иртиш (Павлодар) са с по 2 победи и пълен актив от 6 точки. Наставник на Иртиш е друг български специалист - Димитър Димитров-Херо.