Чудо в Бергамо! Аталанта с първа победа през 2016 година (видео)

Отборът на Аталанта сложи край на черната серия и най-сетне си припомни вкуса на победата. След като в последните си 14 срещи в италианското първенство тимът от Бергамо нямаше победа, днес, в мач от 30-ия кръг на Серия "А", Аталанта надигра у дома с 2:0 Болоня. Това е първа победа за Аталанта от 6 декември, когато отборът разби Палермо с 3:0 на своя стадион. Гостите от Болоня пък вече в 5 поредни срещи нямат победа, като в тях са отбелязали общо един гол.

С основен принос за победата на Аталанта бе Алесандро Диаманти. Той първо асистира на Алехандро Гомес в 27-ата минута, когато проби отдясно и подаде на аржентинеца, който почти от голлинията откри резултата. След това, в 45-ата минута, Диаманти сам реализира второто попадение в двубоя, като бе точен с удар отблизо след пас на Маурисио Пинийя.

Последният също можеше да запише името си сред голмайсторите, но в 77-ата минута пропусна дузпа. Гостите пък доиграха мача с 9 души, след като директен червен картон получи в 78-ата минута Ибрахима Мбайе, а в 85-ата заради втори жълт картон към съблекалните преждевременно пое и Даниеле Гасталдело.

Аталанта заема 14-о място в класирането с 33 точки, докато Болоня е на 9-а позиция с 36 точки.