Десет от Черно море изпуснаха "смърфовете" (видео)

Отборите на Черно море и Локомотив (Пловдив) завършиха 1:1 в мач от 26-ия кръг на "А" група.

На стадион "Тича" срещата започна лошо за домакините, след като Симеон Райков бе изгонен в 8-ата минута за нарушение в наказателното поле срещу Крум Стоянов. Завърналият се в елита след няколко месеца Таско Тасков посочи бялата точка и остави "моряците" с човек по-малко. Мартин Камбуров бе точен и вкара своя седми гол за този сезон.

В 26-ата минута играчите на Никола Спасов искаха дузпа за нарушение срещу Бакари, но такова на Александър Тунчев нямаше. В 42-ата минута Ясин Ел Харуби с отличен рефлекс спаси вратата си след удар на Стенио дос Сантос.

Илиан Илиев, който се завърна на "Тича" за първи път от 2013 година, когато водеше Левски, пусна Емил Гъргоров на почивката. През втората част обаче "моряците" показаха характер и сърце, като търсеха попадение от самото начало с човек по-малко. Първо Георги Илиев пропусна. Няколко минути по-късно домакините имаха претенции за игра с ръка на Ел Хауби извън наказателното поле. Вратарят от Мароко сбърка с излизането си в 55-ата минута и Матиас Курьор логично изравни с глава. Той засече центриране на Даниел Георгиев, като изпревари Ел Харуби. Попадението бе негово осмо през този сезон.

Стенио също се опита да вкара в 64-ата минута, но до пълен обрат не се стигна. Иван Маркович дебютира за Черно море, а в 84-ата минута Камбуров стреля над гредата при единствената добра възможност. До последно "моряците" опитаха да стигнат до обрат, но това не се случи и увеличиха серията си без победа на девет мача. За последно варненци надвиха именно Локомотив на "Лаута" през есента.

Иван Иванов за първи път бе в групата, но не се появи на терена.

Черно море има актив от 28 точки, докато "смърфовете" са зад тях на седмо място с 25 точки.

ЧЕРНО МОРЕ - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 1:1
0:1 Камбуров (9-д)
1:1 Курьор (55)

Черно море: 33. Китанов, 3. Д. Георгиев, 55. Стойчев, 22. Николов, 4. Венков, 10. Клок, 8. Стенио, 21. Г. Илиев, 19. Курьор, 13. Райков, 9. Бакари

Локомотив (Пловдив): 21. Харуби, 71. Крумов, 3. Тунчев, 6. Котев, 25. К. Стоянов, 17. Траянов, 77. Велев, 18. Райнов, 20. Серджо, 19. Велковски, 11. Камбуров

Стадион: "Тича"
Главен съдия: Таско Тасков