Пирин и Монтана не излъчиха победител в битката на опашкарите (видео)

Отборите на Пирин (Благоевград) и Монтана не успяха да се победят в дербито на дъното в "А" група, като срещата завърши при резултат 0:0. След този мач играчите на Наджи Шенсой събраха актив от 17 точки и запазиха 8-ото място във временното класиране. Монтана пък остана на последната позиция в таблицата.

Първата ситуация в срещата дойде още в 3-ата минута. Мартин Тошев пробва шут от воле след грешка на Асен Георгиев, но ударът бе твърде лек. В 15-ата минута играчите на Емил Велев направиха добра комбинация. Коконов проби отляво и подаде към Оливие Боне, който намери Атанас Илиев, но той стреля твърде слабо и не затрудни Костов.

В 34-ата минута бранителят на "орлетата" Румен Сандев изпусна най-добрата ситуация. Той остана непокрит в наказателното поле на Монтана, но прати топката над вратата. Секунди след това Тони Тасев опита късмета си от пряк свободен удар, но отново шутът бе много неточен. В края на първата част Даниел Младенов получи добър пас в коридор, но ударът бе блестящо спасен от Христо Иванов, като по този начин запази и резултата 0:0.

В 54-ата минута Тони Тасев се озова на перфектна позиция да открие резутата. Даниел Генов намери прекрасно Тасев, но националът на България пропусна страхотна възможност, като по този начин все още не можа да вкара първия си гол в "А" група. Иван Коконов пробва да изненада вратаря на Пирин с удар от над 25 метра, но и този опит се оказа неуспешен.

В 85-ата минута резервата Маркиньос можеше да вкара, ако в последния момент Асен Георгиев не беше избил топката под носа му. В продължението на мача отново Маркиньос получи възможност да се разпише, но ударът му мина встрани от вратата и по този начин дербито на дъното в "А" група завърши при резултат 0:0.

В следващия кръг "орлетата" гостуват на Локомотив (Пловдив), а Монтана приема отбора на Славия.

ПИРИН - МОНТАНА 0:0

Стартови състави:

Пирин (Благоевград): 76. Костов, 21. Башлиев, 5. Дюлгеров, 3. Сандов, 14. С. Николов, 20. Сандански, 24. Костадинов, 8. Генов, 7. Тасев, 10. Тошев, 9. Д. Младенов

Монтана: 1. Х. Иванов, 26. Й. Тодоров, 17. Пашов, 3. Михов, 5. А. Георгиев, 15. Г. Ангелов, 25. Генчев, 24. Боне, 7. Коконов, 9. А. Илиев, 20. Атанасов

Стадион: "Христо Ботев"
Главен съдия: Станислав Ставров