Атлетико на колене след луд обрат в Хихон, Барса протяга ръце към титлата (видео)

Интригата за титлата в Примера дивисион почти изчезна напълно след загуба на Атлетико Мадрид с 1:2 при гостуването на Спортинг Хихон в дуел от 30-ия кръг. Изтощените от драмата в Шампионската лига бойци на Диего Симеоне не издържаха на финалния щурм на астурианци и получиха два късни гола. В 29-ата минута Антоан Гризман реализира красив гол от пряк свободен удар. В 80-ата бившият играч на Барселона Антонио Санабрия изравни, а в 89-ата Карлос Кастро зарадва "Ел Молинон" с първи три точки от 31 януари.

Срещата започна с осезаем натиск на домакините. Момчетата на Абелардо Фернандес притискаха съперника, но не създаваха главоболия за Ян Облак. Джони Родригес беше много активен по левия фланг. В 23-ата минута Антонио Санабрия получи добра възможност след отклонена топка.

Уморени от драмата срещу ПСВ Айндховен, гостите от "Висенте Калдерон" не бързаха да се впускат в нападения. Те успяха да вкарат при първата си удачна възможност. В 28-ата минута Пабло Перес фаулира Саул пред дъгата. Антоан Гризман реализира великолепен гол от статичното положение, след като завъртя топката над стената и тя влетя много близо до сглобката - 0:1.

През втората част игровата картина не се промени. Спортинг атакуваше, а "дюшекчиите" хвърлиха сили в защитната фаза. За разлика от преди почивката сега момчетата на Абелардо създаваха и положения. В 72-ата минута четирима футболисти на Атлетико скочиха, за да спрат Санабрия. В 78-ата юношата на Барселона стреля фалцово и удари далечната греда. Две минути по-късно късметът най-накрая се усмихна на домакините, които успяха да изравнят след удар на Санабрия от фал, като топката се отклони от гредата и излъга Облак - 1:1.

Домакините продължиха да създават положения, като защитният вал на гостите вече беше доста разреден. В 86-ата Санабрия се пребори за топката на тъчлинията, а в решаващия миг Хосе Хименес разтегна. Санабрия подари голов пас на Карлос Кастро, който от пет метра на почти празна врата прати топката в напречната греда. В 89-ата минута Кастро поправи грешката си при идентично положение. Джони нахлу отляво и Карлос Кастро беше оставен сам на втората греда, като този път от три метра насочи топката в мрежата - 2:1 и луда радост на "Ел Молинон".

С победата Спортинг се изравни по точки с първия неизпадащ тим. Атлетико остава на осем точки зад лидера Барселона. Каталунците имат тежко гостуване на Виляреал утре.

Снимка: Getty Images/Guliver